Fantasmagoryczne miasto
Wystawa, stawiając pytanie o przestrzeń idealną, sięga do koncepcji miasta jako żywej istoty, w której ludzie poszukują miejsca dla siebie.
„Tygiel’’ jest symbiotycznym zderzeniem matematycznej estetyki grafik Piotra Skowrona, abstrakcyjnego ładu prac Ireny Zieniewicz oraz linearnego szaleństwa cechującego twórczość Macieja Walczaka.
Prezentacja trzech skrajnie odmiennych postaw artystycznych w Kamienicy Hilarego Majewskiego okazała się wyzwaniem nie tylko ze względu na dekoracyjny charakter wnętrz, ale rownież ze względu na ograniczenia możliwości ekspozycyjnych wynikających z zabytkowego statusu obiektu.
W rezultacie doszło do eklektycznego porozumienia pomiędzy tym co współczesne, a tym co historyczne i zgodę na niezbędne kompromisy.
W akcie ferworu twórcy zdecydowali się również na dosyć mocny akcent będący nawiązaniem do ich aktywnej współpracy z Ravekjavikiem oraz lokalną sceną muzyki elektronicznej. Maciej Walczak, który był odpowiedzialny za artystyczną oprawę wizualną festiwalu, przeskalował
i zmodyfikował część założeń, dostosowując je do warunków jakie zaproponowała przestrzeń domu Hilarego Majewskiego.
„Tygiel’’ jest tyglem, bo spaja troje odmiennych twórców w nieprzeintelektualizowaną klamrę. Sztuka, techno, jazda Włókiennicza.
Produkcja wystawy: Magda Milewska
Architektura wystawy: Michał Roethel
Identyfikacja wizualna: Jakub Stępień
Koordynacja komunikacji: Maja Wójcik
Program publiczny i edukacja: Maria Wasińska-Stelmaszczyk, Ada Słowikowska
Kurator
Maciej Walczak
Autorzy
Piotr Skowron
Maciej Walczak
Irena Zieniewicz
Wstęp wolny
Dowiedz się o nadchodzących wydarzeniach
i wystawach. Subskrybuj naszego newslettera
i bądź na bieżąco.