Ekspozycja opowiada o złożonym działaniu projektowym przystosowania przestrzeni Kamienicy do edukacji architektonicznej. Pokazujemy proces obejmujący badania, obserwacje, wywiady i warsztaty.
Pytamy naszych gości o ich doświadczanie przestrzeni. Zbieramy odpowiedzi od dzieci i dorosłych, od profesjonalistów, osób o specjalnych potrzebach poznawczych, aktywistów, samorzeczników, pasjonatów.
Jesteśmy w procesie. Zakładamy przetworzenia opracowanych modeli. Podczas Łódź Design Festiwal 2024 w Kamienicy Hilarego Majewskiego zaprezentujemy podzielony na trzy części, odpowiadające trzem pomieszczeniom projekt.
Pierwsze, to miejsce przebywania w eksperymencie. Zaprezentowane tu modele obiektów służą do treningu ergonomii, doświadczania i nauki zjawisk architektonicznych. Odwiedzający będą mieli możliwość eksperymentowania i manipulacji w przestrzeni modelami. W drugiej sali pokażemy efekty warsztatów projektowych, na których poprosiliśmy uczestniczki i uczestników o refleksję na temat ich poczucia komfortu w Kamienicy Hilarego Majewskiego. Tu pojawią się makiety, nagrania i opisy. Trzecia przestrzeń posłuży za pole dla swobodnej refleksji na temat komfortu i funkcji budynku.
Autorki koncepcji Hilarium: Maria Wasińska Stelmaszczyk, Ada Słowikowska
Konsultacje projektowe: Maks Baranowski
Projektanci obiektów:
Kinga Stec (pieczarka mycellum) projekt i wykonanie,
Maks Baranowski (stół architektoniczny). Wykonanie stołu: Koneko. Robert Uciński
Produkcja wystawy: Magda Milewska
Identyfikacja wizualna: Jakuba Stępień/Hakobo
Kwerenda: Kornelia Budka, Karolina Karolak
Instalacja audio: Ada Słowikowska
Montaż wideo: Daniel Kiermut
Kuratorki
Maria Wasińska Stelmaszczyk
Ada Słowikowska
Autorzy
Maks Baranowski
Galeria Odlot
Robert Uciński
Kinga Stec
Autorstwo makiet: Anna Kidoń, Anna Jaruga-Rozdorska, Magdalena Rutkowska, Sonia Szechowska, Maciej Olejniczak, Anna Kowal, Zosia Batorska, Maks Baranowski, Paulina Pawlata, Anna Jaruga-Rozdolska, Agnieszka Stołecka, Agnieszka Domińczyk-Kuderko
Wstęp wolny
Zapisz się i bądź na bieżąco